Poradnik podróżnego

Mapy, przewodniki

Dwie mapy drukowane w skali 1:100.000, dostępne także w wersji laminowanej, „Region Puszczy Białowieskiej” oraz „Podlaski przełom Bugu” są wystarczające.
Obszernego przewodnika obejmującego nasz teren nie ma. Bywają dostępne broszury wydawane najczęściej przez lokalne samorządy bądź stowarzyszenia. Sporo informacji dostępnych jest oczywiście w internecie. Na stronie gminy Boćki znaleźć można zwięzłą propozycję szeregu tras po najbliższej okolicy.

Komunikacja

O ile nie przyjeżdża się własnym samochodem, lub z rowerem, to możliwości używania komunikacji zbiorowej są obecnie skromne. Komunikacja autobusowa dostępna jest stale jedynie w miejscowościach wzdłuż drogi krajowej nr 19, po za nią, kursują jedynie autobus szkolne. Boćki mają wiele połączeń z Bielskiem Podlaskim, Białymstokiem, Siemiatyczami, Siedlcami, Białą Podlaską i Lublinem.
Jeżeli jechać pociągiem z rowerem, to najdogodniejsze jest połączenie kolejowe przez Siedlce, jedno dziennie bezpośrednie (poc. „Czeremszak” do Czeremchy, uwaga tylko z Warszawy Wschodniej), i kilka połączeń z łatwą przesiadką w Siedlcach na pociągi do Czeremchy (Koleje Mazowieckie) lub Hajnówki (Regio). Z dowolnego przystanku pomiędzy stacją Nurzec a Czeremchą, można ułożyć piękną trasę w stronę naszej okolicy. Nurzec-Stacja jest węzłem na polskiej trasie Green Velo, w parku opodal dworca znajduje się wiata informacyjna. Trasa ta jest dobrze znakowana, omija jednak naszą okolicę.
Drugim wariantem dojazdu koleją z rowerem jest trasa z przesiadką w Białymstoku na pociąg lokalny Regio relacji Białystok–Czeremcha. I tutaj podobnie dowolna stacja pomiędzy Bielskiem Podlaskim a Czeremchą pozwala dojechać, ładną i spokojną trasą w naszą okolicę.

Noclegi

Na terenie gminy Boćki funkcjonują trzy agroturystyki:

Liczne możliwości noclegu oferuje Bielsk Podlaski oraz jego najbliższe okolice.
Podróżujący z namiotem nie będą mieli najmniejszych trudności w znalezieniu ładnego miejsca na biwak.

Jedzenie

Jedna możliwością w pobliżu jest restauracja „Kuchnia Dobromil” w Dobromilu pomiędzy Boćkami a Bielskie Podlaskim. Jakość oferowanych dań i standard obsługi z nawiązką zrekompensują ewentualne nadkładanie drogi. Restauracja ta  należy do najlepszych na całym Podlasiu, nie tylko w naszej okolicy. Uważać należy na ofertę ciast – łatwo się uzależnić! Oferowane są też tutaj też piwa z lokalnych browarów z Bielska Podlaskiego i Hajnówki, oraz wina z podlaskiej (sic!) winnicy. Istniej też możliwość noclegu.

Produkty regionalne