Olga Tyszkiewicz

Olga Tyszkiewicz, Boćki

Urodziła się w 1934 roku w Boćkach. Ojciec, Antoni Turkowicz, pochodził z Bociek, a mama, Maria z domu Chwaszczewska, ze wsi Dziecinne. Olga Tyszkiewicz miała troje rodzeństwa, dwóch braci Szymona i Mikołaja oraz siostrę Janinę. Uczyła się w szkole podstawowej w Boćkach, a później w szkole krawieckiej w Białymstoku. W 1957 roku wyszła za mąż, urodziła dwie córki. Pracowała jako księgowa u Gminnej Spółdzielni w Boćkach. Obecnie jest na emeryturze. Ma czworo wnuków i dwóch prawnuków.

Zabawy dziecięce
Ukrywanie się w ziemiance

lata 50. XX w., uczennice i nauczyciele przed Państwowym Liceum Przemysłu Odzieżowego w Bielsku Podlaskim, Olga Tyszkiewicz szósta z lewej strony w ostatnim rzędzie

lata 50. XX w., Boćki, Olga Tyszkiewicz (po prawej) z koleżanką Lolą Omeljańczuk